Pelynas, Skėtinė širdažolė

 

Pelynas gali būti naudojamas  kaip vaistažolė kartu su linų sėmenimis ir ramunėlėmis 3/4 arbatinio šaukštelio ne daugiau kaip 10 dienų po kurių reikia daryti 10 dienų pertrauką. Po šaukštelį linų sėmenų ir ramunėlių užpilkite stikline šalto vandens ir palikite per naktį. Atvėsintą žolelių užpilą nukoškite ir atidėkite.  Pelyną užplikykite stikline verdančio vandens, leiskite arbatai atvėsti 15 minučių, tada nukoškite.

Galiausiai sumaišykite likusias žoleles su Pelynu.

Skėtinė širdažolė

Skėtinė širdažolė (Centaurium erythraea) – gencijoninių (Gentianaceae) šeimos, širdažolių (Centaurium) genties augalas.

Dvimetis arba vienmetis, 10-40 cm aukščio žolinis augalas. Žydi birželio – rugsėjo mėn. Dauginasi sėklomis. Auga pievose, dirvonuose, krūmuose, mišrių miškų aikštelėse.

Vaistinė žaliava – augalo antžeminė dalis, pjaunama jai žydint. Žaliavoje yra 0,6-1,0 % alkaloidų, karčiųjų medžiagų (gentiopikrino, svertiamarino, amarogentino), cukrų, iki 0,3 % glikozidų, askorbino rūgšties, eterinio aliejaus, dervinių, dažinių ir mineralinių medžiagų.

Užpilas ir tinktūra vartojami apetitui žadinti, virškinamojo trakto ligoms gydyti, tulžies išsiskyrimui skatinti, sergant kepenų, inkstų ligomis, turi kirmėles varančių savybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Free Web Hosting